ČT art 1. 3. dokument Z. Zemanové

ČT art nabídla ve středu 1. března ve 20.20 h ke zhlédnutí dokument Bořivoj Zeman, táta
a režisér
 (105. výročí narození režiséra) pohledem jeho dcery Zuzany Zemanové. 

Režisér Bořivoj Zeman je klasikem české filmové pohádky. Nejen to, je jejím tvůrcem. Filmy Pyšná princezna, Byl jednou jeden král nebo Šíleně smutná princezna se ve své době staly kasovními trháky a dodnes lámou rekordy ve sledovanosti na televizních obrazovkách. Kdo byl tento člověk, který uměl rozdávat tolik laskavého humoru? A co všechno mohl a chtěl natočit? Filmový dokument o svém otci natočila režisérka Zuzana Zemanová, která během natáčení objevila věci, o jejichž existenci neměla tušení.
 

Další aktuality

2. kolo přijímacího řízení na VOŠ 28. 6.
Úspěch absolventky školy Michael
Vernisáž výstavy Adama Jílka a křest knihy Jiřího Lamberka v...
Cena za prostorové řešení instalace na Prague Photo 2017
Zpět na výpis