Fotogalerie (6)

Křest kalendáře „3 × 4“ v Galerii Michael

Křest kalendáře „3 × 4“ v Galerii Michael
Střední škola a Vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby Michael a Vysoká škola kreativní komunikace představily kalendář pro rok 2018. Tvoří ho výběr fotografických prací studentů všech tří škol – talentovaných autorek a autorů na startu profesní kariéry. Kalendář 28. 2. 2018 slavnostně pokřtil fotograf Antonín Kratochvíl a spisovatelka Halina Pawlowská za účasti autorů fotografií, jejich vyučujících, jednatelů všech tří škol Michala Štěpánka a Ondřeje Štěpánka a rovněž za přítomnosti Moniky Hrubešové, ředitelky školy Michael a kvestorky vysoké školy. Křtu spojeného s vernisáží se zúčastnila také řada osobností fotografické scény a kulturního i akademického života. Celou akci konající se v Galerii Michael na Rašínově nábřeží moderoval Václav Žmolík.
Projekt vznikl pod uměleckou supervizí pedagogů Tomáše Třeštíka, Vladimíra Kozlíka a Mariana Beneše. Jak naznačuje název, projekt nabízí průřez tvorbou studentů třech vzdělávacích stupňů, zastřešených značkou Michael. Střední škola vychovává profesionály již téměř čtvrtstoletí, Vyšší odborná škola byla akreditována v roce 2011. Nabídku vzdělání v roce 2016 doplnila Vysoká škola kreativní komunikace poskytující moderní studium bakalářského stupně.
V kalendáři každou z těchto tří škol reprezentují čtyři fotografie, promyšleně vybrané z širokého spektra různorodých zadání. Fotografie vypovídají o talentu, tvůrčí invenci a odbornosti studentů. Odráží se v nich rovněž leitmotiv vzdělávacího systému Michael – úzké propojení teorie s praxí. Tento progresivní přístup dlouhodobě přináší vynikající výsledky, o čemž svědčí i kalendář „3 × 4“. K vidění byly rovněž kalendáře z let minulých, například loňský kalendář „12“, který přinesl to nejlepší z děl Antonína Kratochvíla, Tomáše Třeštíka, Vladimíra Kozlíka a dalších fotografů–pedagogů.
Výstavu fotografií lze zhlédnout v Kavárně s galerií Michael do 30. 4. 2018.

Kavárna s galerií Michael
Rašínovo nábřeží 383/58, Praha 2

 

Další aktuality

Úspěch absolventky školy Michael
Vernisáž výstavy Adama Jílka a křest knihy Jiřího Lamberka v...
Cena za prostorové řešení instalace na Prague Photo 2017
Prague photo 2017
Zpět na výpis