Odborná stáž studentů na Slovensku

25. July, 2022 Actual

Studenti oborů Grafický design a Design interiérů ve spolupráci se Súkromou školou umeleckého priemyslu filmovou z Košic se zúčastnili odborné stáže ve Vysokých Tatrách. Hlavní náplní programu bylo seznámení se s typickou architekturou starých tatranských staveb, a především s architekturou, groteskovými sgrafity a výzdobou Vily Kalinčiak, jejímž architektem byl věhlasný Gedeon Majunke. Studenti měli možnost být v této vile ubytování a zúčastnit se odborných přednášek ukrajinského akademického malíře Yura Syczewa, který jim nejen o tvorbě tatranského architekta Gedeona Majunkeho, ale i o historii, stavebních stylech a významných historických staveb řekl více.
Studenti měli v rámci stáže za úkol navrhnout a nakreslit neorenesanční sgrafita pro novodobé stavby a zakomponovat tyto prvky do novostaveb.
Malovali také v plenéru, a to architekturu, krajinu, tatranskou flóru a faunu. Výsledné práce byly na závěr vyhodnoceny akademickým malířem Syczewem.
Studenti také navštívili spřátelenou Súkromou školou umeleckého priemyslu filmovou v Košicích, kde proběhla prezentace jak školy Michael, tak prezentace košické školy. Studenti se seznámili s projekty programu Erasmus+, předvedli své malby a diskutovali se slovenskými studenty a učiteli.
V rámci volného času také poznávali další významné historické stavby jako jsou například sv. Juraj ve Spišské Sobotě, což je jeden z nejstarších kostelů na Slovensku z roku 1273 s původním gotickým oltářem, hrad a skanzen ve Staré Lubovni, největší kostel na Slovensku – kostel sv. Alžběty a také Sliezsky dom.

Newsletter

Get news from the school directly to your inbox