Realizace preventivního programu na škole

4. December, 2019 Actual

Kolem 164 tisíc lidí nad 15 let může mít podle odhadů vycházejících z nové výroční zprávy o hazardním hraní v České republice problémy s hraním hazardních her a se závislostí na něm. Sázení a hraní nemá pod kontrolou asi 13 tisíc mladých do 18 let. Statistiky jsou neúprosné, a tak se u nás ve škole snažíme předcházet těmto a mnoha dalším nežádoucím společenským jevům.

Žaci 1. ročníku se každoročně v měsíci listopadu účastní interaktivního bloku na téma Gambling. Tradici jsme dodrželi i letos, a tak se naši prváci mohli tento týden od lektorek Prev-Centra dozvědět mnoho zajímavých informací ze světa hazardu. Zajímavá byla například informace, že Češi za loňský rok vložili do loterií, sázek a dalších her 249,5 miliardy korun, z nichž se jim na výhrách vrátilo pouhých 218, 2 miliardy, přišli tedy přibližně o 31 miliard.

V průběhu tříhodinového preventivního bloku si naši žáci mohli prostřednictvím různých interaktivních aktivit zažít pocity, kterými si projde každý hráč, prošli si fázemi vzniku patologického hráčství a uvědomili si, jaké to je, když se ze hry stane nemoc.

Do Vánoc se naši žáci mohou těšit na další preventivní aktivity, tentokrát realizované organizací Projekt Odyssea.

     

Newsletter

Get news from the school directly to your inbox