DESIGN AWARD DAY

16. May, 2022 Actual

Dne 12. 5. 2022 na Střední škole a Vyšší odborné škole reklamní a umělecké tvorby Michael konal 1. ročník DESIGN AWARD DAY určený pro budoucí designéry a architekty. Jeho součástí bylo také vyhlášení výsledků soutěže Design Award. Pro návštěvníky byl připraven zajímavý program. Od rána probíhaly odborné přednášky významných designérů a renomovaných společností. Přednáška Lenky Uhlířové z IKEA upoutala všechny návštěvníky, kteří se mohli dozvědět informace o vývoji a výrobě produktů, navrhování nových prezentačních prostor a o práci IKEA designérů. Škola Michael tak navázala s teamem z IKEA užší spolupráci i pro další ročník. Jednu z dalších zajímavých přednášek připravil Filip Mirbauer, známý produktový designér a nositel mnoha designérských cen, na téma své vlastní tvorby. Svou práci nám také představila Jana Vrkotová z Infinity Interiéry, která názorně s fotodokumentací projektu vysvětlila samotnou realizaci interiéru v praxi od technického řešení až po výsledný produkt – hotový interiér. Návštěvníci se mohli také zúčastnit kreativního workshopu estetického dekorování, kde se mohli naučit, jak pracovat se vzorníky, barvou a širokou škálou dekoratérských materiálů, a vytvořit si nádherný mechový obraz ze stabilizovaných přírodních mechů.

Odpoledne patřilo designové soutěži, která je určena studentům středních a vyšších odborných škol zaměřených na produktový nebo interiérový design. Tato soutěž je v celé ČR ojedinělá a také proto se soutěže přihlásilo 97 účastníků se 110 návrhy z 15 škol z celé ČR. V soutěži byly hodnoceny 3 kategorie: Soukromý interiér, Veřejný interiér a Produktový design. Do sedmičlenné porota zasedli: Ing. Martin Sladký – architekt a zakladatel ateliéru de.fakto, MgA. Filip Mirbauer – designér, zakladatel ateliéru Balance In The Motion, MgA. Lenka Stejskalová Skoumalová – výtvarnice a sklářka, pedagožka SŠ a VOŠ Michael a odborná asistentka na ÚVT FA ČVUT, MgA. Andrea Vokřálová – interiérová designérka a sklářka, vedoucí oboru Design interiéru na SŠ a VOŠ Michael, zakladatelka Andys Design, MgA. Michael Franče – designér a keramik, který navrhuje pod značkou FRA-gile, vedoucí ateliéru Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu na Akademii ve Světlé nad Sázavou, Mgr. Art. Michaela Ošťádalová – interiérová designérka a grafička, pedagožka na SŠ a VOŠ Michael, a MgA. Petr Vykoukal – designér, pedagog na SŠ a VOŠ Michael.

Zde jsou vítězové:

Soukromý interiér1. místo: Hieu Minh Nguyen – rodinný dům /Michael SŠ a VOŠ reklamní a umělecké tvorby, Praha/, 2. místo: Rudolf Hable – společné prostory rodinného domu /Střední škola designu interiéru Kateřinky, Liberec/, 3. místo: Aneta Novická – rodinný dům /Střední škola designu interiéru Kateřinky, Liberec/.

Veřejný interiér – 1. místo: Tereza Tomíšková – interiér kavárny a bistra /Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Volyně/, 2. místo: Čeněk Trávníček – návrh kavárny /Michael SŠ a VOŠ reklamní a umělecké tvorby, Praha/, 3. místo: Lukáš Kučera – kavárna s japonskou tématikou /Střední škola designu interiéru Kateřinky, Liberec/

Produktový design 1. místo: Hana Heinrichová – návrh žehličky waverion /Střední umělecká škola Ostrava/, 2. místo: Sára Fedurcová – návrh expozičního stánku /Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň/ 3. místo: Eva Koubová – návrh kurníku KOKBOX /Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň/.

Všem vítězům blahopřejeme.

Návštěvníci – především studenti během celého designového dne mohli diskutovat s odborníky, vyměňovat si své zkušeností nebo nasbírat zajímavé podněty a kontakty pro budoucí práci designérů a architektů. Všechny přihlášené návrhy si můžete prohlédnout na www.design-award.cz a na instagramu. www.instagram.com/design_award/

Newsletter

Get news from the school directly to your inbox