Učil jsi někdy v pyžamu?

24. April, 2020 Actual

Otázka v titulku je trochu provokativní, ale v dnešní době ne úplně scestná. Škola je už několik týdnů zavřená, výuka probíhá online a nás zajímalo, jak tato situace vypadá z pohledu pedagogů školy Michael.

Dobrou zprávou je, že podle jejich reakcí nikdo v pyžamu neučí. Hlavně prý ale proto, že hrozí reálné nebezpečí, že si mohou omylem při výuce zapnout kameru. Ta je asi velkým strašákem obecně, některé kolegyně se každý den poctivě nalíčí, když ráno online předstupují před studenty. Jeden nikdy neví… :-). Nejmenovaný kolega má v hlavě i několik scénářů, co všechno by mohli studenti zahlédnout; v pozadí pobíhající rodinní příslušníci jsou celkem běžnou záležitostí, další nápady budou následně předány studentům filmové tvorby :-).

Další otázkou bylo, s kým učíš? Jak vidíte v galerii, dá se učit se psem, s kočkou, dokonce i s dětmi. Prý i s papouškem, ale nepodařilo se jej vyfotit, přestože je velký exhibicionista a na rozdíl od lidí se rád čepýří před webkamerou k radosti všech zúčastněných.

Na závěr ještě otázka, kde učíš? Nejčastěji doma, kdo má štěstí tak na terase, někdo ve škole, nebo i na chalupě.

A jak učitelé relaxují? Učitelské kratochvíle mezi online hodinami jsou vidět na posledních třech fotografiích.

Nejdůležitější ale je, že jsme se situací nenechali zaskočit a výuka probíhá dál. A i za těchto zvláštních podmínek nás to všechny stále baví.

 

Newsletter

Get news from the school directly to your inbox