Úspěchy našich studentů

19. June, 2022 Actual

První červnový pátek byli po roce vyhlášeni vítězové Online Filmového Festivalu v Třeboni. Do letošního 4. ročníku se přihlásilo rekordních 96 soutěžních snímků napříč různými žánry. Nechyběly animace, dokumenty, hrané filmy a další. Porota ve složení dokumentarista Miroslav Náplava, režisér Martin Štoll a zvukař Jan Beneš poctivě zhlédla a ohodnotila všechny snímky. Cenu Centra FotoŠkoda převzal snímek našeho studenta z druhého ročníku Filmové tvorby Antonína Korba – Táta básník života. Taktéž film REVOLUCE od Antonína Korba byl vybrán do soutěže na jihokorejském mezinárodním festivalu BIKY v Busanu. Čestné uznání poroty si vybojoval film VLÁDÍK našeho studenta ze stejného ročníku Petra Šimoníčka.

Také film naší studentky Stely Konečné – KOLEKTIV získal ve Španělsku na festivalu filmů dětí a mládeže do 20 let cenu za výtvarné a kamerové pojetí filmu. Blahopřejeme!

Náš student fotografického oboru Michal Zelinka byl nominován mezi 3 nejlepší v soutěží Czech Nature Photo v kategorii studenti středních škol a následně byl ohodnocen 2. místem v Juniorech Středních škol. Do Czech Nature Photo se přihlásilo 250 účastníků, kteří zaslali téměř 2300 fotografií. Studenti a školáci se přihlásili dokonce v ještě vyšším počtu – celkem 272 mladých autorů poslalo téměř 1500 snímků.

Další významné ocenění patří naší studentce Anetě Bromovské ze třetího ročníku oboru Grafický design za mimořádný úspěch v grafické soutěži o aktuální design pražské Eurotramvaje. Její návrh Věda a zdravotnictví zvítězil. Akce pořádaná pražským magistrátem si klade za cíl propagovat české předsednictví EU ve spojitosti s úspěchy naší metropole jako „smart“ a kreativního města budoucnosti.

Newsletter

Get news from the school directly to your inbox