Velký úspěch na Noci filmových nadějí

23. September, 2020 Actual

Noc filmových nadějí je jedinečná přehlídka nejlepších hraných, animovaných a dokumentárních filmů, které vznikly na českých a slovenských filmových školách. Letos bylo přihlášeno 140 studentských filmů, a tak bylo jistě velmi náročné vybrat ty nejlepší, které se budou ucházet o celkové vítězství. Do užšího výběru byly vybrány dva filmy studentů naší školy, a to Dno prázdnin režiséra Alexe Paviče a Liberté režisérky Emilie Diatta.
Úspěch studentů je o to větší, že soutěží ve stejné kategorii jako studenti vysokých filmových škol, tedy s lidmi, kteří jsou i o deset let starší. Filmy nyní posuzuje odborná porota a my držíme palce, aby naši studenti ve velké konkurenci uspěli.
Filmy byly zařazeny do pořadu TV NOVA s názvem Noc filmových nadějí, který se bude vysílat
23. října od 24.00 hodin.

Liberté i Dno prázdnin brilantně vystihují všechno to, co nás trápí i po čem toužíme. Naši studenti pod vedením pedagogů Filmové tvorby zpracovali téma svobody, vyprázdněnosti doby a samoty filmově originálně s lehkostí i vážností, s upřímností a odvahou.
“Emoce, kterou jste z plátna při projekci vašich snímků v kině Lucerna na letošním FestMichaelu na mě vyslali, mě hluboce zasáhly. Nikdy na Liberté a Dno prázdnin nezapomenu!”

Zuzana Zemanová
vedoucí oboru Filmová tvorba

Newsletter

Get news from the school directly to your inbox