Úspěchy našich studentů

22. June, 2023 Actual

Naše studentka 2. ročníku Filmové tvorby Laura Gardner zvítězila se svou povídkou „Hra s holí“ v prestižní soutěži „Literární kavárna 2022/23“ v kategorii Junior (14-26 let). Tuto cenu udílí divadlo J. K. Tyla v Plzni a povídku publikovali v Almanachu Literární kavárny společně s ostatními vítěznými texty.

Další úspěšnou studentkou pro změnu ze třetího ročníku je Tereza Hatlapatková, která získala čestné uznání na známém on-line festivalu OFF Poděbrady 2023 za dokumentární snímek „Eva – Svět v obrazech“. Film vznikl s podporou naší školy a je možné ho shlédnout na webové stránce festivalu https://www.onlinefilmfest.cz/soutezni-filmy nebo na youtube.com.

Taktéž se ještě vracíme k loňskému ocenění Antonína Korba, který vyhrál speciální cenu BUMA AWARD za film REVOLUCE na jihokorejském festivalu BIKY v Busanu.
Jednalo se o jednu z hlavních cen festivalu, a to byla cena Nadace BUMA – Democratic Uprising Memories Foundation (Nadace paměti na demokratické povstání) – v soutěžní kategorii “Ready Action!”. Díky tomuto ocenění letos začátkem prázdnin letí  Antonín do Jižní Koreji, kde je pozván jako jeden z porotců letošního 18th Busan International Kids and Youth Film Festival – BIKY.

Z ocenění máme velkou radost a všem moc blahopřejeme!

 

Previous Article

«

Next Article

»

Newsletter

Get news from the school directly to your inbox