O oboru

Během studia herního designu získáte dovednosti potřebné k vytváření herního prostředí, postav, příběhů a grafiky. Základy výuky vycházejí z oblasti grafického designu, budete se ale také zabývat technickými aspekty vývoje her, dozvíte se více o programování. Studium, které obsahuje teoretické i praktické předměty, vám umožní vyzkoušet si technologie a softwary používané ve vývoji her. Budete pracovat na vlastních projektech, jednotlivě i ve skupinách, pod vedením předních profesionálů herního průmyslu.

Zázemí

Budete se učit v moderních počítačových učebnách vybavených platformou PC i MAC s nejaktuálnějším softwarem řady Adobe a grafickými tablety. Přednášky, diskuze a workshopy budete navštěvovat v učebnách s projekcí nebo interaktivní tabulí.

více o škole

Čím budu

Po absolvování tohoto oboru budete připraveni na vstup do herního průmyslu jako herní designéři, výtvarníci nebo vývojáři. Případně na další studium na univerzitě se zaměřením na herní design a jeho vývoj, a to jak u nás, tak i v zahraničí.

Předměty a semináře

Návrh herních mechanik a systémů

Návrh herních mechanik a systémů

Tvorba herních světů a příběhů

Tvorba herních světů a příběhů

Umění pro hry

Umění pro hry

Vývoj her v enginu unity

Vývoj her v enginu unity

Absolventi

František Kast

grafický designér a majitel knihkupectví

„Škola Michael mi dala průpravu do reklamních agentur, kam jsem po maturitě nastoupil. Začínal jsem v malém studiu a skončil ve velké agentuře. Po několika letech jsem jí opustil a začal studovat vysokou uměleckou školu. Nyní se věnuji vydávání a úpravě knih.“

Práce studentů

Inspiruj se nejlepšími prácemi studentů, I ty tu můžeš být.

Newsletter

Nechte si posílat novinky ze školy přímo do vaší e-mailové schránky