O oboru

Obor nabízí komplexní zvládnutí jednotlivých specializací nezbytných pro práci u filmu: scenáristika, režie, produkce, kamera, zvuk, střih, postprodukce zvuková a obrazová. Absolventi zvládnou jednotlivé specializace po teoretické, technologicko-řemeslné a – především – praktické stránce. K výuce je přistupováno individuálně tak, aby byl rozvíjen talent i umělecké ambice. Naše století je érou multimediálních výrazových prostředků. To umožňuje velmi široké uplatnění absolventů v televizích, u filmu, v reklamních agenturách, neziskových organizacích i na internetu.

Filmová tvorba

Zázemí

Zázemí pro odbornou výuku tvoří učebny a ateliéry vybavené audiovizuální, osvětlovací a výpočetní technikou využívanou na nejmodernějších pracovištích včetně postprodukčního zpracování.
Součástí výuky jsou semináře a rozbory ukázek z oboru filmové a televizní dramatické tvorby, dokumentární i reklamní tvorby i takové, kde se studenti setkávají s významnými osobnostmi všech tvůrčích specializací filmové branže.

více o škole
Ilustrace absolventa oboru Filmová tvorba

Čím budu

Uplatnění mohou absolventi nalézt prakticky v jakékoliv profesi v oboru. Pedagogové odborných předmětů se v průběhu studia zaměří na každého studenta individuálně. Po vzájemných konzultacích určí, jaké místo ve filmovém, televizním štábu nebo reklamní praxi by každý jednotlivec nejlépe zastával. Zda jako člen produkčního týmu, kameramanského týmu, jako asistent střihu, zvuku nebo režie či jako samostatný tvůrčí pracovník. Studenti jsou připraveni i pro další studium na naší VOŠ, VŠKK a na vysokých školách doma i v zahraničí.

Předměty a semináře

Obrazový grading

Naučíme vás základy color gradingu - barevná úprava jako výrazový prostředek, základy color managementu od natáčení po prezentaci, základní workflow, primární a sekundární barevné korekce, práce s Davinci Resolve.

Zvuková postprodukce

Naučíme vás základní úpravy a operace potřebné pro finální dokončení vlastního filmu (AVD). Jedná se o práci v prostředí profesionálního softwaru Pro Tools. Od editace jednotlivých zvukových stop až po finální mixáž, za použití tzv. pluginů (efektů).

Práce s hercem

Naučíme vás vnímat práci s hercem z hlediska režiséra a pochopit výrazové prostředky herce – gesta, mimika, pohyb; tempo a rytmus.

Stáhněte si plán oboru (pdf / 325 KB)

Přihláška a školné

Dny otevřených dveří

Zveme vás na dny otevřených dveří!

Po předchozí domluvě k nám můžete přijít kdykoli, lze si domluvit individuální návštěvu.

Přihlášky do

30. 11. 2019

Přijímací řízení

7. 1. nebo 9. 1. 2020

Školné

denní studium  47 000–52 000 Kč

Bankovní spojení: 5031014256/5500 (Raiffeisen BANK)
VS = přidělený kód (uveden na smlouvě o studiu)

Absolventi

Adéla Dostálová

grafička

„Pracuji v grafickém studiu adZone. Jsem zde zaměstnaná jako grafik. Vybrali si mě sem čistě na základě mých dovedností a portfolia, což je bez delší předchozí praxe takřka zázrak. Škola Michael mi nejen ukázala cestu, ale nabídla mi i spoustu možností jak se na ní připravit. Dodnes jsem vděčná svojí mámě, že mě na ní přihlásila.“

Práce studentů

Inspiruj se nejlepšími prácemi studentů, I ty tu můžeš být.

Jeleni – Noc filmových nadějí 2017

Autor: Jakub Forman Film

Akvárium – StartFilmFest 2018

Autor: Marie-Anna Šulc Film

Drag Queen – Noc filmových nadějí 2018

Autor: Martin Klein Film

Newsletter

Nechte si posílat novinky ze školy přímo do vaší e-mailové schránky