O oboru

Kód a název Rámcového vzdělávacího programu (RVP): 63-41-M/01  Ekonomika a podnikání
Název Školního vzdělávacího programu (ŠVP): Management a produkce

Ekonomiku, marketing, management, daně, účetnictví, obchodní korespondenci. To vše a mnohé další budete studovat v rámci oboru Managment a produkce. Neučíme pouhou teorii. U nás klademe velký důraz na praktickou stránku studia a vy se seznámíte se všemi fázemi přípravy a výroby audiovizuálního díla. Výběrem literárních předloh, produkčním rozborem scénářů a samotnou realizací audiovizuálního díla získáte vhled do světa reklamy a filmové produkce. Studium angličtiny je samozřejmostí. U nás však máte možnost zvolit si výuku dvou cizích jazyků. Po celou dobu studia spolupracujete se všemi uměleckými obory školy Michael. Nabyté znalosti si ihned ověříte v praxi při organizování školních akcí a další produkční činnosti.

 

Zázemí

Jsme škola známá pro své inspirativní a tvořivé prostředí. Naši zkušení pedagogové vás budou po celou dobu studia podporovat při práci a motivovat k účasti na různorodých projektech. Naučíme vás pracovat v týmu, nést odpovědnost za svoji práci. Spolužáci z uměleckých oborů budou od počátku studia vaši partneři. Vaše nápady vás naučíme efektivně prezentovat, a to jak v češtině, tak v cizích jazycích. Budete studovat v ateliérech vybavených nejkvalitnější technikou a nejmodernějším softwarem.

více o škole

Čím budu

Svět filmu, televize, marketingu a umění bude váš! Můžete pracovat na mnoha různorodých pozicích v reklamních, produkčních a uměleckých agenturách, ale naše škola vás vybaví i pro pozici manažera, asistenta produkce či produkční. Mnozí absolventi se prosadili jako samostatní podnikatelé. A samozřejmě můžete pokračovat ve studiu, ať již na naší VOŠ, VŠKK, či na vysokých školách doma i v zahraničí.

Předměty a semináře

Dějiny a teorie reklamy

Naučíme vás, jak funguje moderní propagace, jak se tvoří účinné reklamní kampaně, jaké jsou zákonitosti marketingových komunikací.

Filmový seminář

Filmový seminář si klade za cíl seznámit studenty s historií kinematografie a pohyblivého obrazu obecně s odkazy a ukázkami na konkrétní díla současnosti.

Výtvarná příprava

Ve výtvarné přípravě se studenti naučí fotografovat s digitální zrcadlovkou i základům postprodukce fotografií.

Produkce

Produkce je činnost, kde je třeba mít klidnou povahu, nadhled, schopnost empatie s kreativními osobnostmi tvůrců. Nutné jsou i znalosti technologií při výrobě AVD a základní právní a ekonomické povědomí.

Stáhněte si plán oboru (pdf / 330 KB)

Denní studium

Čtyřleté denní studium je zakončené maturitní zkouškou. V rámci denního studia si dokonale osvojíte slovní zásobu ze světa reklamy a umění a další odborné výrazy a obraty. Samozřejmostí je osvojit si odborné názvosloví taktéž i v angličtině. Angličtina je nejen v tomto oboru důležitou součástí, z tohoto důvodu jsme navýšili počet hodin anglického jazyka. Během prvních tří let studia vás budou naši zkušení pedagogové systematicky vést k úspěšnému získání mezinárodně uznávaných certifikátů z angličtiny – Cambridge English: First (FCE), které částečně nahradí dílčí část maturitní zkoušky z AJ.

Dálkové studium

Pracujete, ale chcete si doplnit středoškolské vzdělání a ukončit je standardní maturitní zkouškou? Dálkové studium je vhodné pro uchazeče se zájmem o reklamu, marketing a umění, se schopností rozhodovat se a ovlivňovat pracovní týmy. Studium probíhá formou sobotních konzultací, které se konají zpravidla 2x měsíčně. Jednotlivé předměty jsou hodnoceny v závěru daného pololetí na základě vypsaných zkoušek, seminárních prací atd. Studijní program vychází z koncepce oboru denního studia, která je upravena dle počtu stanovených konzultačních hodin, a je koncipován tak, aby zajistil požadovanou úroveň všeobecného a odborného vzdělávání.

Termíny konzultací dálkového studia školního roku 2023/2024

Plán oboru – dálkové studium.

Podmínky přijetí a školné

Dny otevřených dveří

Zveme vás na dny otevřených dveří!

Zastavte se za námi kdykoliv, domluvte si individuální návštěvu.

Přijímací řízení

Podrobné informace (přihlášky, termíny, kritéria apod.) najdete v sekci Zájemci o studium.

Školné

PROSPĚCHOVÉ STIPENDIUM 5 % a 10 %:

 • Prospěchové stipendium se uděluje každoročně pouze u tarifů Chytrá volba a Premium, a to na základě hodnocení na vysvědčení za předcházející školní rok.
  Pro žáky 1. ročníku je rozhodující hodnocení za druhé pololetí 8. třídy a první pololetí 9. třídy základní školy
 • Podmínky pro udělení stipendia: vyznamenání a průměr 1,0 → sleva 10 %; vyznamenání a průměr 1,01-1,50 → sleva 5 %.

ZÁKLAD

Ekonomická varianta pro studium.

49 900 Kč

CHYTRÁ VOLBA

Oblíbená varianta, která představuje optimální poměr mezi cenou a tím, co student v ceně získává.

51 900 Kč

 • Bezplatná licence v hodnotě 5 000 Kč až 10 000 Kč ročně (ADOBE, hudební banka)
 • Rozšířená výuka AJ a možnost certifikátu …
 • 50% sleva na školném v případě opakování ročníku
 • Možnost zapůjčení vybrané techniky

Nejoblíbenější
varianta

PREMIUM

Nadstandardní varianta, která obsahuje mnoho výhod navíc.

61 900 Kč

 • viz Chytrá volba
 • Individuální přístup na studijním oddělení
 • Rozšířená výuka českého jazyka pro cizince

Absolventi

Taťána Svobodová

Interiérová designérka

Oceňuji na studiu především jeho praktičnost a kreativitu. Doplnění vyučování o přednášky osobností z oboru interiérového designu a architektury bylo jen třešničkou na dortu.

Newsletter

Nechte si posílat novinky ze školy přímo do vaší e-mailové schránky