O oboru

Kód a název Rámcového vzdělávacího programu (RVP): 63-41-M/01  Ekonomika a podnikání
Název Školního vzdělávacího programu (ŠVP): Management a produkce

Ekonomiku, marketing, management, daně, účetnictví, obchodní korespondenci. To vše a mnohé další budete studovat v rámci oboru Managment a produkce. Neučíme pouhou teorii. U nás klademe velký důraz na praktickou stránku studia a vy se seznámíte se všemi fázemi přípravy a výroby audiovizuálního díla. Výběrem literárních předloh, produkčním rozborem scénářů a samotnou realizací audiovizuálního díla získáte vhled do světa reklamy a filmové produkce. Studium angličtiny je samozřejmostí. U nás však máte možnost zvolit si výuku dvou cizích jazyků. Po celou dobu studia spolupracujete se všemi uměleckými obory školy Michael. Nabyté znalosti si ihned ověříte v praxi při organizování školních akcí a další produkční činnosti.

 

Zázemí

Jsme škola známá pro své inspirativní a tvořivé prostředí. Naši zkušení pedagogové vás budou po celou dobu studia podporovat při práci a motivovat k účasti na různorodých projektech. Naučíme vás pracovat v týmu, nést odpovědnost za svoji práci. Spolužáci z uměleckých oborů budou od počátku studia vaši partneři. Vaše nápady vás naučíme efektivně prezentovat, a to jak v češtině, tak v cizích jazycích. Budete studovat v ateliérech vybavených nejkvalitnější technikou a nejmodernějším softwarem.

více o škole

Čím budu

Svět filmu, televize, marketingu a umění bude váš! Můžete pracovat na mnoha různorodých pozicích v reklamních, produkčních a uměleckých agenturách, ale naše škola vás vybaví i pro pozici manažera, asistenta produkce či produkční. Mnozí absolventi se prosadili jako samostatní podnikatelé. A samozřejmě můžete pokračovat ve studiu, ať již na naší VOŠ, VŠKK, či na vysokých školách doma i v zahraničí.

Předměty a semináře

Dějiny a teorie reklamy

Naučíme vás, jak funguje moderní propagace, jak se tvoří účinné reklamní kampaně, jaké jsou zákonitosti marketingových komunikací.

Filmový seminář

Filmový seminář si klade za cíl seznámit studenty s historií kinematografie a pohyblivého obrazu obecně s odkazy a ukázkami na konkrétní díla současnosti.

Výtvarná příprava

Ve výtvarné přípravě se studenti naučí fotografovat s digitální zrcadlovkou i základům postprodukce fotografií.

Produkce

Produkce je činnost, kde je třeba mít klidnou povahu, nadhled, schopnost empatie s kreativními osobnostmi tvůrců. Nutné jsou i znalosti technologií při výrobě AVD a základní právní a ekonomické povědomí.

Stáhněte si plán oboru (pdf / 330 KB)

Denní studium

Čtyřleté denní studium je zakončené maturitní zkouškou. V rámci denního studia si dokonale osvojíte slovní zásobu ze světa reklamy a umění a další odborné výrazy a obraty. Samozřejmostí je osvojit si odborné názvosloví taktéž i v angličtině. Angličtina je nejen v tomto oboru důležitou součástí, z tohoto důvodu jsme navýšili počet hodin anglického jazyka. Během prvních tří let studia vás budou naši zkušení pedagogové systematicky vést k úspěšnému získání mezinárodně uznávaných certifikátů z angličtiny – Cambridge English: First (FCE), které částečně nahradí dílčí část maturitní zkoušky z AJ.

Dálkové studium

Pracujete, ale chcete si doplnit středoškolské vzdělání a ukončit je standardní maturitní zkouškou? Dálkové studium je vhodné pro uchazeče se zájmem o reklamu, marketing a umění, se schopností rozhodovat se a ovlivňovat pracovní týmy. Studium probíhá formou sobotních konzultací, které se konají zpravidla 2x měsíčně. Jednotlivé předměty jsou hodnoceny v závěru daného pololetí na základě vypsaných zkoušek, seminárních prací atd. Studijní program vychází z koncepce oboru denního studia, která je upravena dle počtu stanovených konzultačních hodin, a je koncipován tak, aby zajistil požadovanou úroveň všeobecného a odborného vzdělávání.

Termíny konzultací dálkového studia školního roku 2022/2023

Plán oboru – dálkové studium.

Podmínky přijetí a školné

Dny otevřených dveří

Zveme vás na dny otevřených dveří!

Zastavte se za námi kdykoliv, domluvte si individuální návštěvu.

Přihlášky do

1. 3. 2023

Pokud budou vyhlášena další kola přijímacího řízení, informace najdete v sekci Zájemci o studium.

Přijímací řízení

Podrobné informace (přihlášky, termíny, kritéria apod.) najdete v sekci Zájemci o studium.

Školné

PROSPĚCHOVÉ STIPENDIUM 5 % a 10 %:

 • Prospěchové stipendium se uděluje každoročně pouze u tarifů Chytrá volba a Premium, a to na základě hodnocení na vysvědčení za předcházející školní rok.
  Pro žáky 1. ročníku je rozhodující hodnocení za druhé pololetí 8. třídy a první pololetí 9. třídy základní školy
 • Podmínky pro udělení stipendia: vyznamenání a průměr 1,0 → sleva 10 %; vyznamenání a průměr 1,01-1,50 → sleva 5 %.

ZÁKLAD

Ekonomická varianta pro studium.

47 900 Kč

CHYTRÁ VOLBA

Oblíbená varianta, která představuje optimální poměr mezi cenou a tím, co student v ceně získává.

49 900 Kč

 • Bezplatná licence v hodnotě 5 000 Kč až 10 000 Kč ročně (ADOBE, hudební banka)
 • Rozšířená výuka AJ a možnost certifikátu …
 • 50% sleva na školném v případě opakování ročníku
 • Možnost zapůjčení vybrané techniky

Nejoblíbenější
varianta

PREMIUM

Nadstandardní varianta, která obsahuje mnoho výhod navíc.

59 900 Kč

 • viz Chytrá volba
 • Individuální přístup na studijním oddělení
 • Rozšířená výuka českého jazyka pro cizince

Absolventi

Adéla Dostálová

grafička

„Pracuji v grafickém studiu adZone. Jsem zde zaměstnaná jako grafik. Vybrali si mě sem čistě na základě mých dovedností a portfolia, což je bez delší předchozí praxe takřka zázrak. Škola Michael mi nejen ukázala cestu, ale nabídla mi i spoustu možností jak se na ní připravit. Dodnes jsem vděčná svojí mámě, že mě na ní přihlásila.“

Newsletter

Nechte si posílat novinky ze školy přímo do vaší e-mailové schránky