O škole

Jsme nejlepší a stále se zlepšujeme.

MICHAEL – Střední škola a Vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby, s.r.o. poskytuje vzdělávání v oborech management a produkce i uměleckých specializacích, zaměřených na fotografickou a filmovou tvorbu, grafický design, design interiéru či nově game design. Jako jediná škola v České republice nabízí Michael kompletní edukaci a odbornou přípravu v oblasti reklamy. Maximální měrou propojuje teorii s praxí, včetně systematické spolupráce studentů napříč obory. Ve škole učí řada oborových profesionálů a osobností české umělecké scény. Pedagogové jsou erudovaní a zapálení pro věc a toto nadšení přenáší i na svoje studenty. Výuka probíhá v nadstandardně vybavených učebnách a ateliérech. Studenti školy Michael mají rozšířenou výuku anglického jazyka. To jim umožňuje se formou odborných stáží a výměn se zahraničními školami zapojovat do vzdělávacích programů EU – ERASMUS+.

Během studia absolvují studenti odborné praxe v renomovaných grafických a fotografických ateliérech, mediálních či filmových společnostech, reklamních agenturách nebo kulturních institucích. Zde získávají důležité praktické zkušenosti a kontakty, které následně s úspěchem uplatňují ve své profesní kariéře. Škola vychovává kreativní a samostatné osobnosti s tvůrčími schopnostmi a s předpoklady pro další úspěšné studium a profesní růst.

Zázemí a vybavení

V sedmi pavilonech obklopených rozlehlou zahradou jsou prostorné učebny a specializovaná pracoviště pro výuku odborných předmětů. Nacházejí se zde fotografické ateliéry se zatemněním, denním světlem, fotokomora, grafické dílny a ateliéry, počítačové učebny vybavené počítači Mac i PC, odborná učebna pro praktickou výuku postprodukce a animační tvorby, samostatné multimediální pracoviště s filmovými ateliéry, zvukovým a střihovým studiem, byla vybudována projekční místnost – školní kino, které je určeno nejen k promítání filmů, ale i na barevnou úpravu a postprodukci filmu (color grading), úlohu galerie studentských prací plní Reklamní klub, který je vybaven multimediální produkcí, slouží jak pro prezentaci klauzurních a absolventských prací studentů, ročníkových a oborových výstav, tak pro výuku některých odborných předmětů. Podívejte se, co vše je studentům k dispozici.

Historie školy

Střední škola reklamní a umělecké tvorby Michael vychovává profesionály již 30 let. Jejím zakladatelem byl v roce 1994 reklamní textař Zdeněk Štěpánek, legenda oboru. Od té doby se z názvu školy stala renomovaná značka.

Škola Michael poskytuje v této oblasti jedinečně všestranné vzdělání, což ji odlišuje od obdobných škol v ČR.

Spolupracujeme

Partnerské společnosti

Najdete nás také zde

Obory

Filmová
tvorba

denní studium více informací

Design
interiéru

denní studium více informací

Fotografie
a nová média

denní studium více informací

Grafický
design

denní studium více informací

Game
design

denní studium více informací
Nový obor

Management
a produkce

denní studium
dálkové studium
více informací
i anglicky

Newsletter

Nechte si posílat novinky ze školy přímo do vaší e-mailové schránky