Expozice našich studentů na Prague Photo zaujala také média

26. listopadu, 2021 Aktuality

V prostorách bývalého historického sídla České strany národně sociální na náměstí republiky probíhá v současné době XIII. ročník festivalu Prague Photo, který představuje přední české fotografické školy, galerie a autory.
Význačné místo zaujímá expozice Střední a Vyšší odborné školy Michael reprezentující tvorbu studentů, která vznikla v nelehké době ovlivněné covidovou pandemií. Studenti zde představují své fotografické publikace a výstavní soubory, které se dočkaly uznání i od odborné veřejnosti. Soubor Marca Schackwitze či portréty Veroniky Tomasové se ocitly i v užší nominaci na cenu pro mladé autory. Mezi vystavenými díly jsou i vydařené parafráze obrazů či ilustrace Alenky v říši divů od Natálie Maškové či výrazný konceptuální soubor Jiřího Huleše zabývající se japonským konceptem Ma. Lockdownové hry Tatiany Zvolské, byly vybrány jako ústřední snímky pro příští XIV. ročník tohoto festivalu.
Z děl studentů VOŠ stojí rozhodně za pozornost soubor Anny-Marie Křížové, Michaely Klementové nebo Evy Brunclíkové, která kloubí fotografii s grafikou.

O naší expozici se zmiňují také média: Tyden.cz a Zenydivky.cz

Festival Prague Photo s expozicí školy Michael potrvá až do neděle 28.11. a je otevřen od 11.00 do 19.00 hod.

Video z vernisáže od studenta Tomáše Prose z VOŠ

Fotografie ze sekce SŠ

Fotografie ze sekce VOŠ + s bonusovou ze samostatné expozice fotografa Z. Lhotáka

Newsletter

Nechte si posílat novinky ze školy přímo do vaší e-mailové schránky