Škola Michael pořádala konferenci Norské fondy

10. prosince, 2022 Aktuality

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla ve škole Michael konference v rámci projektů, které byly financovány z Fondů EHP a Norska. Ty umožnily studentům školy a jejich pedagogům vycestovat do Norska a na Island.

Na úvod byly představeny a vyhodnoceny projekty Creative Edu Lab a Mediální inkubátor: Vize odborného vzdělávání. Do prvního se zapojili studenti a pedagogové, druhý byl určen vyučujícím odborných předmětů a společností, které poskytují praxe studentům odborných škol.

Následovala panelová diskuse s účastníky jednotlivých stáží. Studenti hovořili o nově nabytých zkušenostech a také porovnávali systémy vzdělávání a pedagogické postupy v jednotlivých zemích.

Součástí konference byla vernisáž výstavy fotografií, které vznikaly na stážích v Norsku a Islandu. Ve druhé části konference bylo také představeno nové logo, které studenti grafického designu v rámci stáže na Islandu vytvořili pro projekt Creative Edu Lab.

Konference se kromě studentů a pedagogů zúčastnili i pracovníci Velvyslanectví Norského království a zástupci Domu zahraniční spolupráce, kteří jsou zprostředkovatelé Fondu EHP.

Program zpestřili svým hudebním vystoupením učitelé školy Michael. Bavili účastníky konference zpěvem, hrou na harmoniku a basovou kytaru.

Všem studentům, kteří se zúčastnili stáží, byly slavnostně předány certifikáty a ti nejlepší z oboru fotografie a grafika získali na závěr ceny.

Partnery projektu byli islandská škola Borgarholtsskóli, norská škola Hadsel videregaende skole, Andy Design. Zprostředkovatelem projektu je Dům zahraniční spolupráce.

Konferenci jsme také zveřejnili na Tyden.cz

a na iDNES.CZ

 

 

 

 

 

 

Newsletter

Nechte si posílat novinky ze školy přímo do vaší e-mailové schránky