Filmaři na stáži v Budapešti

30. března, 2023 Život školy

Našim třeťákům filmařům škola v rámci ERASMUS+ zařídila odbornou stáž v partnerské škole – Schola Europa Akadémia v Budapešti.

Studenti se zúčastnili workshopu – SFX Make Up, na kterém získali cenné zkušenosti z maskování vizuálních efektů. Tento předmět je na maďarské škole pravidelně vyučován.
Országház –  budova Maďarského parlamentu se stala nejlépe hodnocenou památkou na světě, proto naši studenti dostali zadání natočit reportáž o tom, jak v dnešní době i budovy sbírají lajky. Měla by to být taková kombinace „starého světa“, který reprezentují historické památky, a dnešní moderní doby sociálních sítí z pohledu studentů.
Další částí stáže je vytvoření Street Art reportáže o pouličních umělcích a graffiti. Filmaři si vytipují nejzajímavější místa v Budapešti a přes sociální sítě se pokusí spojit s maďarskými performery a umělci ulice.

Taktéž naši filmaři měli příležitost představit své snímky natočené v Čechách maďarským studentům. Po projekci probíhala neformální diskuze, kde si studenti popovídali o svých zkušenostech atd. Studenty ještě čeká scenáristický workshop v angličtině, který si chtějí natočit.