Studenti Designu interiéru navštívili Vitra Design Museum v Basileji

8. října, 2023 Život školy

V malém městečku Weil am Rhein, které je součástí švýcarské Basileje, se nachází Campus značky VITRA. Díky získané dotaci z nadačního fondu Cesta ke vzdělání naši studenti SŠ a VOŠ oboru Design interiéru získali příležitost navštívit jednu z architektonických dominant, která ukrývá designové poklady. Campus se dělí na několik částí: uzavřený prostor samostatných výrobních fabrik a logistiky, samostatné výstavní budovy a volně dostupné zahrady a VITRA house. Naši studenti měli možnost se během výkladu dostat dovnitř campusu i do konkrétních budov. Japonský průvodce Todó designérům vysvětlil, jak se celý projekt stavěl, kdo za kterým domem stojí architektonicky a jaké materiály a proč byly použity. Po okrajích nepřístupného campusu potom stojí budovy světově proslulých architektů. Studenti navštívili také stanici Zahy Hadid nebo Vitra Design Museum Franka O. Gehryho. Největším překvapením byla návštěva VITRA house. Veškerý nábytek je zde v mnoha variacích vystaven a lze jej používat. VITRA je ikonou, ale dostat se do takového místa, jako je Campus, kde jsou k vidění historické kanceláře designérů z 50. let i moodboardy jednotlivých druhů materiálů, bylo pro studenty neskutečně inspirativní.

krátké video jednoho z artefaktů