Erasmus+ projekt NOMA II

Lotyšsko: květen 2018

(stáž 2 týdny pro studenty – obor Design interiéru, 1 týden pro pedagogy)
Stáž probíhala ve spolupráci s partnerskou školou v Lotyšsku, v Rize, která je naším novým partnerem a spolupracujeme vzájemně na výměnných pobytech studentů. Stáž byla organizována pro studenty SŠ i VOŠ – obor Design interiéru – studenti pracovali v týmech ve spolupráci s lotyšskými studenty pod vedení pedagogů, pracovali ve školních  ateliérech a dílnách, náplní bylo navržení výstavního stánku, výstupem bylo portfolio a 3D model.

Slovensko: červen 2018, červen 2019

(stáž 2 týdny pro studenty – obor Fotografická tvorba, 1 týden pro pedagogy)
Stáž probíhala ve spolupráci s partnerskou filmovou školou v Košicích, dvě stáže byly zaměřeny na studenty SŠ – náplní bylo fotografování krajiny ve vysokohorském prostředí a architektury horských staveb ve Vysokých Tatrách, dále stáž pokračovala v Košicích, kde se studenti účastnili výuky se zaměřením na postprodukci, upravovali fotografie pořízené ve Vysokých Tatrách a prezentovali finální soubor pedagogům a studentům školy.

     

Španělsko: říjen – listopad 2018 (Sevilla)

(stáž 3 týdny pro studenty – VOŠ – Multimediální tvorba – zaměření Fotografická tvorba, SŠ – Fotografická tvorba a 1 týden pro pedagogy)
Stáže pro naši školu zajišťovala zprostředkovatelská agentura Euromind Projects, S.L, firma, se kterou jsme nově začali spolupracovat v tomto projektu. Studenti byli umístěni přímo do firem podle svých studijních oborů. Studenti VOŠ, pracovali ve fotografických studiích a agenturách – Sevilla de Moda, Mateos y Ogazón Fotografía, Naturanda a student SŠ pracoval ve fotografickém studiu – Bröder Estudio – Ruben Aivar. Pedagogové se účastnili výuky a odborných workshopů v Escuela Arte.

Stáž Sevilla

     

Španělsko: červen – červenec 2019 (Granada)

(stáž 3 týdny pro studenty – VOŠ – Multimediální tvorba – zaměření grafický design, design interiéru, filmová tvorba a 1 týden pro pedagogy Escuela Arte Granada)
Stáže pro naši školu zajišťovala zprostředkovatelská agentura M.E.P. Europrojects Granada, S.L.
Studenti byli umístěni přímo do firem podle svých studijních oborů. Studenti VOŠ, pracovali v grafických studiích a filmových studiích a agenturách – Aurora Foto, Megaexit, Studio Sur Producciones SL. Pedagogové se účastnili výuky a odborných workshopů v Escuela Arte.

     

Finsko: srpen 2019

(stáž 2 týdny pro studenty, 1 týden pro pedagogy)
Stáž probíhala ve spolupráci s partnerskou školou  v Raahe, která je naším novým partnerem v projektu. Studenti VOŠ, oboru Multimediální tvorba – zaměření grafický design, pracovali pod dohledem finských pedagogů na zadaném úkolu z oblasti 2D a 3D animace. Pedagog vyslaný naší školou se účastnil výuky uměleckých předmětů, zaměřil se na systém vzdělávání a aplikaci CLIL do výuky.
Všechny stáže umožnily našim pedagogům navštívit místní školy a účastnit se výuky, měli možnost diskuze se svými kolegy a porovnání pracovních podmínek a prostředí v jednotlivých zemích. 

 Velká Británie:  březen – duben 2018, duben 2019

(stáž 3 týdny pro studenty)
Stáže v Londýně byly zajištěny přímo ve firmách ve spolupráci se školou ADC College. Studenti byli umístěni do firem podle svých studijních oborů, zúčastnili se studenti Fotografické tvorby a Grafického designu ze SŠ a studenti Multimediální tvorby z VOŠ. Grafici byli umístěni v grafických studiích – Foto Plus Computer Store, Lemaar I.T, Commun-IT, Altitude Ads., Ezen Designs, Tapesh Print Ltd, Koosha Spanvi, Print, Print Sign Design, Sign and Style, a Snappy Snaps Mayfair (studentka Fotografické tvorby).

   

Newsletter

Nechte si posílat novinky ze školy přímo do vaší e-mailové schránky