Cersaie Bologna – návštěva mezinárodního veletrhu v Itálii

Nadační fond: Cesta ke vzdělání 2022

Název projektu: Cersaie Bologna – návštěva mezinárodního veletrhu v Itálii

Stručný popis projektu: Návštěva 13 studentů a 2 pedagogů oboru Design interiéru na mezinárodním veletrhu Cersaie v Bologni, který prezentuje novinky v trendech týkajících se koupelnového vybavení a nábytku. Bologna CERSAI 27. – 30. září 2022.

Seznam studentů: My Dung Tylová, Denis Ferenc, Alena Kleibelová, Natálie Jirmanová, Tomáš Křivohlavý, Johana Behenská, Anastasia Adabashyan, Jesika Šunderjuková, Ema Warrens, Karolína Váchová, Dorina Gjugjaj, Anna Hrmová, Charlota Prášková

Pedagogové: Andrea Vokřálová, Michaela Ošťádalová

Vyhodnocení projektu:

Bologna CERSAI

Každý rok se v italské Boloni koná veletrh koupelen CERSAI. Nám se letos podařilo ho díky grantu navštívit se studenty VOŠ a SŠ oboru Interiérový design. Veletrh byl zaměřen především na povrchy a aktuální trendy. Tím, že Itálie je naprostý lídr v této oblasti, měli studenti možnost vidět trendy, které se do ČR dostanou až za dva až tři roky. Tedy s největší pravděpodobností jsou to trendy, které po nich jejich klienti budou chtít v reálné práci. Velkým přínosem zde bylo i zastoupení firem, které vyrábějí technická řešení koupelen a kuchyní. Jejich instalace tak napomohly výuce technických podkladů interiéru. Pro studenty Designu interiéru je skvělé vidět i vysokou úroveň italské prezentace v podobě různorodých stánků.  Studenti trávili během pobytu celé dny na veletrhu, aby načerpali co nejvíce inspirací a novinek. Pro město Bologna, ve kterém se veletrh koná, je veletrh CERSAI největší akcí roku. Je to staré malé malebné městečko, kde si studenti ještě večer po veletrhu užili památky bolognské architektury.

 Závěr:

Vzhledem k výborným studijním výsledkům jsme nakonec na veletrh vyslali o jednoho studenta více, než byl náš původní záměr. Z nadačního fondu byla studentům a pedagogům hrazena letecká doprava tam a zpět, částečně ubytování a zbytek nákladů na cestu a ubytování si hradili studenti a pedagogové z vlastních zdrojů. Studenti byli z návštěvy veletrhů velmi nadšení, přijeli se spoustou nových inspirací, dozvěděli se o nových designových trendech a obohatili své znalosti o površích, vybavení koupelen a povrchových úpravách pro architektonický design v prostředí plném podnětů. Tato cesta do Bologni a návštěva veletrhu byla pro studenty a pedagogy neocenitelnou zkušeností a velmi rádi by se i v dalším roce opět vypravili za inspiracemi na další významné designové veletrhy.

Fotografie:

 

 

 

Newsletter

Nechte si posílat novinky ze školy přímo do vaší e-mailové schránky