MgA. Zuzana Zemanová

Konzultační hodiny:
po předchozí domluvě
Vyučované předměty:
režie a scenáristika

Dosažené vzdělání
1981 Filmová akademie múzických umění, obor filmová a televizní režie

Pracovní zařazení, pracovní zkušenosti
2009–současnost Michael – SŠ a VOŠ reklamní a umělecké tvorby, vedoucí oboru filmová tvorba
2008–2009 pedagogické působení na FAMO v Písku, obor filmová a televizní tvorba
1992–2009 úprava dialogů zahraničních filmů a režie dabingu (ČT, Nova, Prima) Deník Princezny, John a Mary, Malý řezník, Kouzelný klíč, Co si ušít do výbavy, Těla v klidu a pohybu, Experiment Philadelphia II., Only You, Král komedie, Šťastná dáma, Doktor Martin, Vraždy v zahradách, seriál Colombo, Osobní strážce, Hodný, zlý a ošklivý, Sladká léta mého mládí, Lehátko pro osm, Sony a Cher a další
1990–1993 asistence na FAMU u rež. Františka Filipa
Příběh 88, celovečerní filmový debut – 80 min,  pod jménem Hojdová
1988 knižní vydání diplomové práce v edici Filmový klub – osobnosti,
Larisa Šepiťková (autor Zuzana Zemanová-Hojdová), vydal Čs. filmový ústav
1981–1988 asistence a pomocná režie ve FSB (Olmer, Smoljak, Chytilová…)

Tvorba, ocenění

2016 Bořivoj Zeman, táta a režisér – dokumentární portrét filmového režiséra (52 min.) – Z. Zemanová scénář a režie
2016 13./14. Radka Jaroše (26 min, ČT)
2016 13./14. komnata Petry Paroubkové
2016 TV publicistika – Sama doma – živé vysílání, cyklický pořad – (ČT)
2015 13. komnata – Petra Jablonského (26 min, CT)
2015 13. komnata – Pavly Saudkové (26 min, CT)
2015 TV publicistika – Sama doma – žívé vysílání, cyklický pořad – (ČT)
2015 TV publicistika – Sama doma – žívé vysílání, cyklický pořad – (ČT)
2014 13. komnata – Moniky Kvasničkové (26 min, CT)
2014 13. komnata – Patrika Hezuckého (26 min, CT)
2014 Dabing, Julie Lescaut, atd. – TV Prima
2014 13. komnata – Michala Hrůzy (26 min, CT)
2014 13. komnata – Michela Fleischmanna (26 min, CT)
2012 Filmová tvorba – Režie a scenáristika, učebnice pro 1. a 2. ročník školy Michael
2012 13. komnata, herečka Klára Pollertová
2012 13. komnata, Zdena Mašínová
2012 13. komnata, horolezec Radek Jaroš
2012 Neobyčejné životy pana Václava Neckáře, 52 min., ČT
2012 Neobyčejné životy paní Evy Pilarové
2011 Babička na inzerát, pilotní díl tel. seriálu
2011 Neobyčejné životy pana Josefa Dvořáka, 52 min., ČT
2011 Neobyčejné životy pana Františka Filipa, 52 min., ČT
2010 Kouzelná tetička Valentýna, televizní pohádka, 59 min., ČT
2010 Šejk, televizní komedie, 69 min. ČT
2010 Neobyčejné životy paní Věry Kubánkové, 52 min., ČT
2009 13. komnata, fotograf Robert Vano
2009 3+1 s Miroslavem Donutilem, Houbaři
2008 Psí život, 4 díly, publicistika pro ČT
2008 Polibek na cestu, televizní film, ČT, 40 min.
2008 13. komnata, zpěvák Radek Banga Gipsy
2007 Kukačky, televizní komedie, ČT, 50 min.
2006–2007 Chůva v akci, 4 díly reality show TV Prima
112, cyklický publicistický pořad s hranými krimi rekonstrukcemi, TV Nova
2006 Kolotoč, televizní komedie, ČT, 67 min.
2005–2006 Na vlastní oči, cyklický publicistický pořad, TV Nova
2005–2009 Sama doma, cyklický publicistický pořad, ČT, 1 hod., živé vysílání
2004 Josef a Ly, sedmidílný rodinný tel. seriál, ČT, 52 min.
2003 Gen s Jaroslavou Adamovou (Febio pro ČT)
2003 Gen s Květou Fialovou (Febio pro ČT)
2001 Azyl, televizní povídka z cyklu Černí andělé, ČT, 52 min.
2000 Společnice, televizní film, ČT, 78 min. MTF v Monte Carlu, zvláštní uznání za herecký výkon pro T. Vilhelmovou
1998–1999 Jménem zákona, cyklický publicistický pořad, TV Prima (kombinace hraných rekonstrukcí a talk shaw)
1998 Mezinárodní televizní festival v Remeši – hlavní cena za režii, hlavní cena za ženský herecký výkon pro Barboru Bobulovou
1998 Spravedlivý Bohumil, televizní pohádka, ČT, 40 min.
1996 Eine Kleine Jazzmusik, ČT, 65 min.
1995 11. mezinárodní film. festival – cena za režii OCIC, hlavní cena pro Janu Brejchovou za ženský herecký výkon
1995 Prix Europe – Marseille ve Francii – zvláštní cena poroty v kategorii hraných filmů
1995 Trio, televizní film, ČT, 70 min.
1994 Hrad z písku, celovečerní film, ČT, 80 min.
1994 37. mezinárodní festival v San Franciscu – Golden Gate Award
1993 tvůrčí prémie za režii od ČLF
1993 Mezinárodní dětský filmový a televizní Festival v Chicagu – nejlepší film pro děti a nejlepší film pro děti od dětské poroty
1993 Mezinárodní televizní festival v Remeši – hlavní cena za ženský herecký výkon pro K. Syrovátkovou
1992 Zamilovaná, televizní film, ČT, 54 min., Hojdová
1992 Něžné hry, televizní inscenace, ČT, 55 min.
1992 Tvůrčí prémie za režii od ČLF

Newsletter

Nechte si posílat novinky ze školy přímo do vaší e-mailové schránky