Mgr. Petr Strnad

Dosažené vzdělání
Pražská konzervatoř, absolvent hudebně – dramatického oboru /1990/.
FAMU , absolvent oboru filmová a televizní režie, pod pedagogickým vedením režiséra Jiřího Svobody /1996/.

Výběr z tvorby
Film
Studentský film Petra Strnada To hezké růžové, byl zařazen společností Hollywood Classic Entertainment do kolekce nejlepších studentských filmů Famu 90.let.
Film Katrin a Rut, získal vedle Výroční ceny Českého literárního fondu také Prix du Public, na VI.ročníku festivalu evropských filmových škol, v Cergy-Pontoise /Francie/.
Petr Strnad je autor a režisér úspěšných celovečerních televizních filmů Liščí doupě / 1996/ a Ani málo, ani moc… /1999/. K několika dalším napsal scénář, dle vlastního námětu / Poustevníci, Tomášova cesta, Červená termoska, Ahoj, Marie! /.
Hudební videoklipy
Petr Strnad je tvůrcem mnoha hudebních videoklipů. Videoklip pro skupinu Chinaski Dlouhej kouř, byl nominován na výroční cenu České hudební akademie, v kategorii nejlepší videoklip roku 1997.
Dále: Žlutý pes – Modrá je dobrá, Chinaski – První signální, Každý ráno…
Reklama
Petr Strnad se od roku 2000, vedle vlastní literární a režijní činnosti, úspěšně věnuje především reklamní tvorbě. Reklama Petra Strnada pro společnost Sazka Uvnitř tiketu, získala na festivalu v Cannes, první cenu Asociace evropských loterií /European Lotteries – EL/. Tento reklamní spot obdržel ve stejném roce také tuzemské ocenění Zlatá pecka.
Kampaň pro slovenského mobilního operátora Globtel, v režii Petra Strnada, získala prestižní ocenění Zlatý klinec, v kategorii Kampaň roku 2000.
Dále: Fri D´Or, Lesy ČR, ING, Eurotel, Rajo, Milsy, Alkyton, Fitmin…
VIP Eventy / dramaturgie, režie /: Ford, DHL, power of flower, ČSTV, Armáda spásy, Tetrapak…
Divadlo
Petr Strnad je autorem úspěšných divadelních her / Srdeční záležitosti, Jak uvařit žábu, Všechno je jinak / inscenovaných divadelními soubory v Čechách i v zahraničí. V divadle působí také jako producent a režisér /např. La Fabrika – Gedeonův uzel/.

Pedagogická činnost
Petr Strnad od roku 2016 působil coby lektor reklamních workshopů nadace Sirius a konzultant kreativity a lektor ve Společnosti pro kreativitu ve vzdělávání.
Od roku 2020 je pedagogem Filmové tvorby na střední škole reklamní a umělecké tvorby Michael.

Newsletter

Nechte si posílat novinky ze školy přímo do vaší e-mailové schránky