Mgr. Viktor Pavlovič

Profil:

Jsem absolventem FAMU, obor hraná režie. Mám bohaté zkušenosti z reklamy, ve které se pohybuji již 25 let.

1985–1990 FAMU. obor hraná režie, v ročníku s Filipem Renčem (dokument) a Ondřejem Trojanem

1990-1993 Bozell – reklamní agentura. Pracoval jsem jako kreativní ředitel pro značku Chrysler, American Airways, Procter&Gamble.

1993-1999 GGK, později Lowe GGK – reklamní agentura.Pracoval jsem jako kreativní ředitel. Vedl jsem tým 14 nadaných tvůrců, textařů, grafiků a DTP operátorů.
Mezi významné klienty v tomto období patřily: Škoda Auto, Starobrno, banky IPB, HVB, ČSOB, Mercedes Benz, Rolex a mnoho dalších.
V roce 1995 jsem vymyslel a realizoval kampaň pro pivovar Starobrno, která získala našemu klientovi Grand Prix ocenění Louskáček, zlatou paličku na festivalu v Portoroži a čestné uznání na festivalu v Cannes.

1999-2015 Republica – kreativní produkce. Tuto firmu jsem založil se společníky jako kombinaci tzv. kreativního shopu a produkce. Zabývali jsme se jak vlastními klienty, tak i produkční prací pro jiné agentury a servisem pro zahraniční produkce. Mezi nejvýznamnější klienty patřily Heineken (Krušovice), Zepter International, Ogilvy&Mather, DDB, Grey, Young&Rubicam, Puma, Grand Optical a další. V tomto období jsem také fotil a natáčel pro firmu Zepter a její dceřinou společnost Bioptron. V rámci firmy jsme pro tuto společnost organizovali velké eventy v Praze, Vídni a Varšavě. Účastnilo se jich přes 5000 lidí z celého světa.

Také jsem v této době natočil celou řadu (režie) TV reklam pro velké množství domácích i zahraničních firem. Postupem času jsem se, jaksi nechtěně, vyprofiloval jako režisér pro pejsky, kočičky a další zvířátka, za prací s tímto zaměřením jsem poté létal od Argentiny až po Tokio.

2015-současnost. Volná noha – fotografie, kamera. Posledních 10 let se věnuji intenzivně i fotografii a autonomnímu natáčení videa.
Ačkoliv mi na živobytí vydělávají především architektura a korporátní portrét, mám bohaté zkušenosti i se studiovou fotografií, produktovým focením, natáčením s gimbaly, dronem, 360° kamerou.

2018-současnost Zeiss Video Academy, lektor
V současnosti jsem také lektorem 6ti týdenního kurzu který se koná ve spolupráci s firmami Zeiss a Foto Škoda. Jedná se o rozsáhlý kurz, kde učím studenty jak technické dovednosti natáčení, tak i koncepční a scénáristickou přípravu. Na FB máme soukromou skupinu, kam uchazeči vkládají svá videa.

2016-2021 Již 5 let pro firmu LLentab. fotím a natáčím ocelové haly, portréty zaměstnanců a eventy. Prakticky vše, co se týká audiovizuální prezentace na jejich domácím, ale i zahraničním webu, jsem vyfotil, natočil a sestříhal. Vedu ještě několik fotografických kurzů během roku, například expedice na Island (aktuálně přerušeno kvůli pandemii), nebo kurz malování světlem v rámci 4 denního workshopu v organizaci Fotoklub Praha, ve které jsem spoluzakládajícím členem.

Během kariéry jsem natočil přes 200 televizních reklam, některé z nich je možné vidět na mém Vimeo profilu.

Newsletter

Nechte si posílat novinky ze školy přímo do vaší e-mailové schránky