FESTMICHAEL 2021 – Lucerna

25. června, 2021 Aktuality

FESTMICHAEL, každoroční umělecký vrchol školního roku, letos proběhl již po dvanácté. V pražském kině Lucerna se v úterý 22. června uskutečnila soutěžní přehlídka studentských filmů střední školy Michael a vyšší odborné školy Akademie Michael. Přehlídku zahájila vítězná znělka festivalu s názvem Toaleťák. Její autorkou je Nadezda Tuzhilkina, studentka 2. ročníku VOŠ. Následovalo promítání jednadvaceti přihlášených krátkometrážních filmů. Členové odborné poroty spolu s diváky měli nelehký úkol. Vybrat ty nejlepší.

Ceny obdrželi:

Cena diváků

Letos se o cenu diváků ucházelo 21 soutěžních snímků ze SŠ i VOŠ. Z důvodu omezené kapacity v kině letos hlasovalo 187 diváků. O prvním místě rozhodl jediný hlas.

Střední škola

Akademie Michael – Vyšší odborná škola

Vítězové si odnesli hodnotné ceny, peněžní šeky, akreditace na Karlovarský filmový festival a ti nejlepší trofej v podobě skleněné žárovky. Velké poděkování patří pedagogům, kteří byli studentům nápomocni při jejich práci. Režisérce Zuzaně Zemanové, vedoucímu oboru filmová tvorba SŠ, Urošovi Trefaltovi, a režiséru Vladimíru Michálkovi, vedoucímu oboru Filmová tvorba VOŠ.

 

Newsletter

Nechte si posílat novinky ze školy přímo do vaší e-mailové schránky