FESTMICHAEL 2021 – náměstí Míru

25. června, 2021 Aktuality

Po soutěžní přehlídce studentských filmů v pražském kině Lucerna se studenti i se svými vyučujícími přesunuli na náměstí Míru. Tam v 16.45 hod. začala vernisáž prací studentů ostatních uměleckých oborů, která přilákala i spoustu kolemjdoucích. Pod širým nebem zde představili svoji tvorbu absolventi oborů fotografická tvorba, grafický design a design interiéru. Studenti, vybraní na základě hodnocení odborných pedagogů, také převzali ocenění a sponzorské dary. Pak už se rozproudila volná zábava, ke které zahrála studentská kapela The Ignu.

Vystavené práce je možné si na prostranství před kostelem sv. Ludmily prohlédnout do 20. července 2021.

Před vyhlášením oceněných studentů byla věnována vzpomínka nedávno zesnulému skvělému pedagogovi doc. Mgr. Vladimíru Kozlíkovi. Byl mimořádnou osobností české fotografie, nanejvýš obětavým pedagogem a také spoluzakladatelem FESTMICHAELU. Letošní ročník je věnovaný také jeho památce.

Ceny obdrželi:

FOTOGRAFICKÁ TVORBA

Střední škola

Akademie Michael – Vyšší odborná škola

GRAFICKÝ DESIGN

Střední škola

Akademie Michael – Vyšší odborná škola

DESIGN INTERIÉRU

Střední škola

Akademie Michael – Vyšší odborná škola

Velké poděkování patří pedagogům, kteří byli studentům nápomocni při jejich práci. Fotografovi Vladimíru Kozlíkovi in memoriam, vedoucímu oboru fotografická tvorba SŠ, Jaroslavu Fišerovi, fotografovi Tomáši Třeštíkovi, vedoucímu oboru fotografická tvorba VOŠ, Jakubu Štěpánkovi, vedoucímu oboru grafický design SŠ, Miroslavu Roubíčkovi, vedoucímu oboru grafický design VOŠ a Andree Vokřálové, vedoucí oboru design interiéru SŠ a VOŠ.

Newsletter

Nechte si posílat novinky ze školy přímo do vaší e-mailové schránky