Škola v novém

8. června, 2020 Aktuality

Škola sice byla od poloviny března uzavřena pro prezenční výuku studentů, avšak život v ní plynul dál. Ve škole se budovalo, inovovalo a rekonstruovalo. Výsledkem je škola v novém. V poslední době tak byly vynaloženy velké investice do modernizace budovy a její zahrady. Ta v současné době prošla velkou proměnou, která z ní učinila příjemnou odpočinkovou zónu s mnohostranným využitím pro studenty. Na zahradě mají možnost se věnovat některým sportům. Je zde pingpongový stůl, basketbalový koš, nově je připravena plocha pro badminton. Studenti si mohou zapůjčit badmintonové rakety či koule na pétanque. V nejbližší době přibude ještě workoutový posilovací multifunkční stroj. Na zahradě došlo také k novému zatravnění ploch, předzahrádka školy u vstupu byla zpestřena zelenými keři a různými druhy travin. Vnitřní zahrady v atriích budov školy byly zrealizovány v japonském stylu, osázeny zakrslými jehličnany, buxusy a nádhernými magnóliemi a vistáriemi.
Velmi pyšní jsme na výstavbu dvou venkovních učeben, z nichž jedna je připravena jako modelářské dílna, kde za pěkného počasí bude probíhat výuka teoretických předmětů a výtvarné přípravy. Nově postavené zastřešené pergoly poskytnou žákům stín i při velkém slunečním svitu. V modelářské dílně mohou studenti pracovat s hlínou a vzniklé práce budou odlévat ze sádry a jiných materiálů. Studenti se tak naučí pracovat s různými materiály a dokáží si připravit základní formy pro práci v produktovém designu. Doufáme, že tato nová forma výuky nabídne další podněty a spoustu inspirace pro vytváření nových projektů.
V současné době se buduje nové zvukové studio. Došlo k četným malířským a natěračským pracím. A to nejlepší nakonec. Připravili jsme pro studenty nové venkovní posezení, kde mohou během dne v klidu poobědvat nebo jen tak posedět se svými spolužáky.

 

Newsletter

Nechte si posílat novinky ze školy přímo do vaší e-mailové schránky