Krásné prázdniny!

Přejeme krásné slunečné léto a úžasně strávené prázdniny všem našim studentům, rodičům a zaměstnancům školy!

Těšíme se na shledání s vámi všemi opět v září.

Vyhlašujeme 3. kolo přijímacího řízení

Kritéria a další informace najdete v Zájemcích o studium.

termín podání přihlášky: do 3. 7. 2024
termín konání talentových a přijímacích zkoušek: 11. 7. 2024

 

Přihlášky se podávají 

Michael – SŠ a VOŠ reklamní a umělecké tvorby
Machkova 1646
149 00  Praha 4

2. kolo je vyhlášeno pro tyto obory:

UMĚLECKÉ OBORY – talentová zkouška

 

FESTMICHAEL – náměstí Míru

Po soutěžní přehlídce studentských filmů v pražském kině Lucerna se studenti i se svými vyučujícími přesunuli na náměstí Míru. Tam v 17,00 hod. začala vernisáž prací studentů oborů Fotografická tvorba, Grafický design a Design interiéru. Studenti, vybraní na základě hodnocení odborných pedagogů, také převzali ocenění a sponzorské dary. Vítězové si odnesli Airpody, chytré hodinky Samsung, fotoaparát Fujifilm Instax, příslušenství od Apple, akreditace na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a spoustu dalších hodnotných cen. Nejlepší z nich pak trofej v podobě skleněné žárovky. První kapky deště začaly padat až na závěr, když zaznělo jméno režiséra snímku, který získal v Lucerně cenu diváků.

Vystavené práce je možné v prostranství náměstí Míru před kostelem sv. Ludmily prohlédnout do 3. července 2024.

Ceny obdrželi:

Střední škola

Grafický design

  1. místo Ester Pehalová, za kontinuálně nadstandardní přístup ke studiu
  2. místo Maxim Šylo, za výborně zpracované maturitní téma a vstřícnost v pomoci spolužákům během celého studia
  3. místo Veronika Hrazdirová, za excelentně vypracované téma maturitní práce

Fotografická tvorba

  1. místo Johana Svobodová, za intelektuální nápady v posledních čtyřech letech, které prozařovaly šedé dny
  2. místo Oliver Cerha, za posedlost fotografií, která je předpokladem umělecké tvorby
  3. místo Klára Macíková, za vytrvalý boj o prosazení přesahu fotografie do jiných oborů

Čestné uznání Karel Kašík, za nejucelenější zpracování kampaně pro filmový festival ve Zlíně – za audiovizuální znělku a navazující plakáty

Design interiéru

  1. místo Nikola Lážková, za precizní práci nejen na maturitním projektu, ale po celý školní rok
  2. místo Kristína Gallová, za stále originální nápady i v těžkých životních situacích
  3. místo Lucie Karásková, za příkladný přístup ke studiu a vyspělé řešení maturitního projektu

 

Akademie Michael – Vyšší odborná škola

Grafický design

  1. místo Jakub Šenkýř, za výbornou závěrečnou práci a nasazení během celého studia
  2. místo Eliška Oborníková, za celkový přístup k ateliérovým zadáním
  3. místo Lenka Tůmová, za výborné studijní výsledky a aktivitu v rámci ateliérového kolektivu

Fotografická tvorba

  1. místo Milan Smolík, za soustavnou, pečlivou a vysoce inspirativní práci na školních i mimoškolních projektech
  2. místo Klára Dostálová, za velmi kreativní a inspirativní přístup k tvorbě
  3. místo Jiří Macháček, za osobitý umělecký autorský pohled často přesahující žánr fotografie

Design interiéru

  1. místo Charlota Prášková, za vynikající přístup ke studiu, excelentní výsledky a v neposlední řadě za ukázkovou absolventskou práci
  2. místo Dorina Gjugjaj, za skvělé uchopení absolventské práce, kterou dokázala propojit se svými koníčky
  3. místo Alena Kleibelová, za inspirativní nápady během studia a úsporné pracovní nasazení na vlastním projektu

 

Velké poděkování patří pedagogům, kteří byli studentům nápomocni při jejich práci. Vedoucímu oboru Filmová tvorba SŠ Viktoru Pavlovičovi, vedoucímu oboru Filmová tvorba VOŠ Vladimíru Michálkovi, vedoucímu oboru Fotografie a nová média SŠ Jaroslavu Fišerovi, vedoucímu oboru Fotografická tvorba na VOŠ Tomášovi Třeštíkovi, vedoucímu oboru Grafický design SŠ Jakubu Štěpánkovi, vedoucímu oboru Grafický design VOŠ Miroslavu Roubíčkovi, vedoucí oboru Design interiéru SŠ Michaele Ošťádalové a Andree Vokřálové, vedoucí oboru Design interiéru VOŠ.

FESTMICHAEL 2024 – Lucerna

Jak naznačila znělka festivalu, FESTMICHAEL proběhl letos už po patnácté. Do posledního místa zaplněná Lucerna přivítala 6. června studenty, pedagogy i VIP hosty a všichni společně zhlédli dvouhodinový maraton studentských filmů Střední školy Michael a Vyšší odborné školy Akademie Michael. Atmosféra promítaných snímků byla často tíživá, momentů, kdy v sále ozýval smích, nebylo moc. Témata filmů reflektovala svět mladých, jejich obavy, zážitky i představy.

Film, který nakonec získal cenu diváků, se od ostatních odlišoval hned v několika směrech. Měl nostalgickou atmosféru a vyprávěl o zdánlivě obyčejných věcech tak, jak ho vidí děti. Herecké výkony všech čtyř protagonistů byly vynikající. Natočil ho režisér Nikolas Sand, student 3. ročníku VOŠ a pojmenoval Léto 09. Z celkového počtu 368 diváků pro něj hlasovalo 130.

Další ceny obdrželi:

Filmová tvorba

Střední škola

  1. místo Mikuláš Vedral, za práci kameramana v extrémních podmínkách při natáčení filmu „Mrtvá krajina“
  2. místo Adéla Husáková, za mimořádnou uměleckou odvahu a odhodlání prosazovat své názory
  3. místo Jakub Demartini, za pečlivou a soustředěnou tvůrčí práci při tvorbě školních cvičení

Zvláštní cena Karolína Brandová, za dlouhodobě výjimečnou produkční práci a vzorný studijní přístup
Zvláštní cena Varvara Zajceva, za mimořádné tvůrčí výsledky
Cena za animaci – uděluje Dominika Beranová Etien Fridrich, za animaci ORGANICS

 

Akademie Michael Vyšší odborná škola

  1. místo Pavel Plesník (scénář a režie filmu Teraristi, střih filmu Mechanismy, střih filmu Za všechno můžu já, režie znělek Da Vinci a Lano, četné herecké role a další spolupráce)

Hlavní cena poroty Petr Hlouška (režie a scénář filmu Triphenidyl, znělka Influcencer a četné další filmy)
Cena za režii Nikolas Sand (režie filmu Léto 09, kamera filmu Call Samba, kamera znělky Tanečnice, kamera reklamy Alsa a další spolupráce)
Zlatá kamera – debut Tomáš Průša (za film Nemoc)
Cena za herecký výkon Filip Špinka (filmy Mechanismy, Teraristi a další spolupráce)
Cena za kameru Michael Madej (filmy Mechanismy, Teraristi, znělky a další spolupráce)
Cena za zvuk: Adam Chvalkovský (filmy Jako Bratr, Kopretiny, Za všechno můžu já, Hrobník a další spolupráce)
Cena za produkci Kristýna Dvoranová (filmy Za všechno můžu já, Hrobník, Elektriky, četné znělky a reklamy)
Čestné uznání Eliška Jarošová (scénář a režie filmu Mechanismy, znělka a další spolupráce)
Cena za vítěznou znělku Jana Švadlenková (Patnáctka)

 

Newsletter

Nechte si posílat novinky ze školy přímo do vaší e-mailové schránky